Imádság

imádságA hívőket az Ige arra bíztatja, hogy:"szüntelenül imádkozzatok" (1Thesszalonika 5:17), hogy "tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt" (Filippi 4:6) és hogy "éberen imádkozzatok" (1 Péter 4:7). Az Írások arra is tanítanak, hogy az imádság ereje nagy (Jakab 5:6) és akármit kérünk Jézus nevében, megcselekszi azt, hogy Istené legyen a dicsőség. A keresztény nem csak azért imádkozik, mert parancsolatba kapta és erővel bír, hanem mert az újjászületés és a szellemmel való beteljesedés gyümölcse kiáltja, hogy: "Abbá, Atyánk!" (Róma 8:15, Galata 4:6) Az imádság az, hogy a lelkünk kapcsolatban van Atyánk Lelkével, és így nem kellene, hogy imádságunk bármikor is megszakadjon. (1Thesszalonika 5:17)

Minden alkalommal, amikor egybe gyűlünk, imádságban járulunk Istenünk elé.