Tanítás

tanításJézus életét vizsgálva azt látjuk, hogy Jézus mindig tanította, oktatta tanítványait (Máté 5:2, Márk 2:13, Lukács 19:47). Ugyanezt láthatjuk az apostolok életében is (1Korinthus 4:17, 1 Timóteus 4:11). Ezért az apostolokat igyekszünk követni abban, ahogyan ők követték Krisztust; felismerjük a tanítás rendkívüli fontosságát a hívők életében. Ezért adunk igen nagy jelentőséget a tanításnak szolgálatainkban. Hisszük, hogy egyedül Isten Igéje méltó a tanításra(János 6:63, Zsidók 4:12, 2Timóteus 3:16). Hisszük, hogy Isten Igéjében megtaláljuk mindazt, ami elégséges a szellemi és Istennek tetsző életre (2Péter 1:3) és ezért arra törekszünk, hogy kizárólag az Írásban található igazságokra figyeljünk.