Úrvacsora

úrvacsoraA "kenyér megtörése" vagy, ahogy általában nevezik az "Úrvacsora", alkalmával Isten Fiának testet öltésére és bűneinkért tett halálára emlékezünk (1Korinthus 11:24). A megtört kenyér az értünk megtöretett testét (Lukács 22:19), a pohár az értünk kifolyt vérét (Lukács 22:20) jelképezi. A kenyérből és a pohárból való részesedés külső jelei egy már megtörtént belső, szellemi valóságnak: hogy ettük a testét és ittuk a vérét (János 6:53-54) és így szellemileg már részünkké vált, bennünk lakozik úgy, ahogyan a kenyér és a pohár is fizikailag részünkké válik (János 6:56). A Biblia figyelmezteti mindazokat, akik az Úrvacsorában részesedni készülnek, hogy vizsgálják meg magukat és megtiltja mindazoknak, akik nem születtek újjá és nem bíznak Krisztusban. Ha az ilyen ember mégis Úrvacsorázik, akkor ily módon ítéletet eszik és iszik magának (1Korinthus 11:27-31).

Közös Úrvacsora minden vasárnap a délelőtti istentisztelet végén és különleges alkalmakkor.